Пам’ятка «Грошове забезпечення»

Інформація від міністерства оборони, яка дозволяє вирахувати розмір грошового забезпечення та належних грошових винагород за період перебування в АТО

Щорічна разова грошова допомога

Щорічно до п’ятого травня ветеранам війни виплачується разова грошова допомога. Дізнатися більше можна, завантаживши пам’ятку.

Пам’ятка «Одноразова грошова допомога при пораненні»

Військовослужбовці, які отримали поранення в районі АТО мають право на одноразову грошову допомогу, залежно від відсотка втрати працездатності внаслідок поранення.

Пам'ятка «Пільги на здобуття освіти»

Інформація про освітні пільги для ветеранів, їхніх дітей, а також для членів сімей загиблих. Ви дізнаєтеся, що передбачає державна цільова підтримка, яка процедура вступу, а також як працює державна програма професійної адаптації.

Пам'ятка «Статус особи з інвалідністю внаслідок війни»

Стаття 7 Закону України “Про ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” передбачає окремий статус для осіб, які отримали інвалідність внаслідок участі в бойових діях. З порядком оформлення статусу інваліда війни можна ознайомитись, завантаживши пам’ятку.

Пам'ятка «Статус члена сім’ї загиблого»

Інформація про освітні пільги для ветеранів, їхніх дітей, а також для членів сімей загиблих. Ви дізнаєтеся, що передбачає державна цільова підтримка, яка процедура вступу, а також як працює державна програма професійної адаптації.

Пам'ятка «Виплати членам сім’ї загиблого»

Сім’я, батьки та утриманці військовослужбовців, які загинули в АТО, мають право на виплату одноразової грошової допомоги, також такі особи мають право отримати допомогу на поховання. Дізнайтеся про порядок виплат, перелік необхідних документів та список корисних контактів у пам’ятці.

Зразки рапортів та заяв

Увага! Для уникнення спірних ситуацій юристи рекомендують документувати всі відносини між військовослужбовцем та частиною. Будь-які ваші дії мають бути підкріплені рапортом. При можливості завжди наполягайте, щоб рапорт був зареєстрований в частині або, принаймні, робіть копію рапорту та просіть особу, яка його прийняла поставити підпис та дату прийняття документу!

Оформлення земельних ділянок

За законодавством України учасники бойових дій мають першочергове право на оформлення земельних ділянок. За більш детальною інформацією звертайтеся до голів місцевих адміністрацій.

Санаторне-курортне лікування

Процедура оформлення безкоштовних путівок в пам’ятці, яку розробила ГО “Юридична Сотня” та Міністерства соціальної політики України.

Демобілізація/Звільнення зі служби

Які підстави звільнення з військової контрактної служби під час дії особливого періоду
Особливості звільнення військовослужбовців з контракту за станом здоров’я
Особливості звільнення з військової контрактної служби за сімейними обставинами
Контракти до «закінчення особливого періоду»

Банки та кредити

Чи звільняються військовослужбовці від сплати відсотків за користування кредитом, штрафу і пені за несвоєчасну сплату платежів по кредиту, комісії по кредиту?
Як отримати реструктуризацію військовослужбовцю?
Зразок повідомлення про проходження військової служби для припинення нарахування відсотків за кредитом
Зразок заяви про реструктуризацію кредитної заборгованості для військовослужбовців

Безоплатний капітальний ремонт житлового будинку

Ст. 13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» Постанова КМУ «Про затвердження Порядку проведення безоплатного капітального ремонту власних житлових будинків і квартир осіб, що мають право на таку пільгу, а також першочерговий ремонт житлових будинків і квартир осіб, які мають на це право» від 20 травня 2009 року №565

Пільги на проїзд

Забезпечення права на безоплатний проїзд є одним з найпопулярніших звернень на нашу гарячу лінію. У медіа, на жаль, досить часто з’являються повідомлення про відмову ветеранам у пільговому проїзді. У таких ситуаціях ветерани скаржаться на перевізників, а перевізники на органи державної влади та місцевого самоврядування, які не забезпечили їх компенсацією за перевезення пільгових пасажирів.

Програма «ВЛАСНИЙ ДІМ»

Отримання довгострокових кредитів для індивідуальних забудовників на селі. Програма «Власний дім».
Постанова КМУ «Про затвердження Правил надання довгострокових кредитів індивідуальним забудовникам житла на селі» від 5 жовтня 1998р. №1597